KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14807107
nr 1480 7107
Bia Peterson
(1916-1997), Sverige
Birger Bia Peterson (1916-1997), Komposition, Monogramsignerad, blandteknik, duk, yttermått inklusive ram: 87x55 cm
Birger (Bia) Peterson, svensk bildkonstnär född 1916, död 1997 .
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 19:39:16
100 kr
250 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
Bia Peterson
Läs mer om Bia Peterson